PSYCHOLOG DZIECIĘCY

Paulina Pawłowska

Jeśli chcesz otrzymywać ode mnie (tj. od psycho-logiczna) mailowo informacje o mojej ofercie,
wpisz powyżej swój adres e-mail.

Tutaj mnie znajdziesz:

regulamin sprzedaży

polityka prywatności

polityka ochrony danych osobowych

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
13 listopada 2022

Narzędzia do treningu umiejętności społecznych

Trening umiejętności społecznych można prowadzić indywidualnie lub grupowo - rodzaj zajęć dostosowujemy do potrzeb dziecka. Zebrałam dzisiaj kilka narzędzi, które z powodzeniem można zastosować właśnie podczas TUS.

 

 

Ilustrowane karty do nauki zachowań społecznych

 

Kliknij i przeczytaj recenzję

 

 

Pudełko terapeutyczne

 

 

 

Pudełko można użyć już z dziećmi przedszkolnymi do edukacji emocjonalno-społecznej. Najbardziej lubię je wykorzystywać z klockami typu Jenga. Układamy wierzę i wyjmując klocek losujemy jedno pytanie.

 

 

"Moji Challenge" od StarHouse Games.

 

 

 

Karty do gry, na których znajdują się zadania do wykonania w trzech poziomach trudności. W gabinecie używałam wersji "emotki", bo zadania poruszają temat emocji. Sprawią dużo śmiechu, pomogą rozładować napięcie i zbudować relacje. Sprawdzą się do pracy indywidualnej i grupowej z jedną uwagą - polecam wcześniej przejrzeć zadania, ponieważ niektóre nie do końca mi się podobają.

 

 

Książka "Tymon i emocje"

z różnymi historyjkami z emocjami w tle, a do tego pytania przy każdym tekście ćwiczące umiejętność myślenia logicznego i przyczynowo-skutkowego.

 

 

Karty pracy "Komunikacja emocje relacja"

do pracy sprawdzą się zarówno dla dzieci młodszych jak i przy nastolatkach. Lubię ich używać jako element na przykład przy pracy nad poczuciem własnej wartości, ale także w obszarze umiejętności społecznych.

 


"Czas relacji"

gry i zadania dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Brakowało mi takiego narzędzia, które mogłabym użyć podczas TUS właśnie z dziećmi młodszymi i oto jest.